Kandydaci

PIOTR WASILEWSKI
Radny Rady Powiatu w Gołdapi (2019-2024). Prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap (prowadzącej szkoły w Galwieciach
i Boćwince oraz informację turystyczną). Stawia na rozwój młodzieży poprzez program stypendialny. Dumny mąż i ojciec, który chce zostać w Gołdapi, bo czuje, że to jego miejsce.

JACEK RAKOWSKI
Zawodowo przedsiębiorca, wydawca i dziennikarz GOLDAP.INFO. W czasie wolnym miłośnik rekreacyjnej i turystycznej jazdy rowerem, członek Stowarzyszenia Rowerowa Gołdap. Zwolennik zgody, rozmowy i porozumienia, przeciwnik hejtu, wulgarności, trollowania i agresji w życiu codziennym, społecznym oraz politycznym.

ANNA BUDZIŃSKA
Nauczycielka, dyrektorka (2018-2023) w SP2 w Gołdapi, założycielka Stowarzyszenia Szkoła pod lasem. Mieszka na wsi, pracuje w szkole miejskiej. Zna problemy wsi i miasta. Ma dobry kontakt z ludźmi. Zawsze chętna do pomocy i wysłuchania innych, stawiająca na otwartość i współpracę.

CELINA OSTROWSKA
Ciągle aktywna emerytka straży granicznej. Nadal pracuje. Spotkać ją można w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie pracuje jako specjalista. Działa w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Startuje, by w powiecie żyło się lepiej wszystkim mieszkańcom.

MAREK RÓŻAŃSKI
Przedsiębiorca. W czasie codziennej pracy poznaje lokalne pro-blemy podczas kontaktu z klientami. Gołdapianin od urodze-nia, kochający w wolnym czasie wszelkie nowinki elektroniczne. Każdy sprzęt rozpracuje w minutę. Ma dość obecnego konfliktu w samorządach, bo współpraca buduje, a niezgoda rujnuje.

KAROL BONDARUK
Młody, aktywny przedsiębiorca. Doskonale zna problemy młodych ludzi, szczególnie w kwestii zaistnienia na rynku pracy. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego o wielkim sercu, który chciałby być reprezentantem młodego pokolenia w powiecie.

MONIKA BOŻENA WOJTALA TAUDUL
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. Energiczna, kreatywna, woli działanie od teorii, osiąga stawiane sobie cele. Inspiruje i doradza młodemu pokoleniu od lat. Chętnie uczestniczy w każdej formie niesienia pomocy innym. Zna problemy lokalne i rozumie zmiany współczesnego świata.

MONIKA GRZESZCZUK
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Galwieciach. Gołdap wybrała świadomie jako swoje miejsce do życia. Mama trójki dzieci. W przestrzeni społecznej liczy na merytoryczną analizę problemów, wspólne poszukiwanie rozwiązań, skupienie się na tym, co łączy, a nie dzieli.

JAROSŁAW ROBERT SZCZYPIORSKI
Kierownik w PGE Dystrybucja S.A. Po pracy lubi wędkować, tylko z braku czasu dawno tego nie robił. Nie boi się wysokich napięć i trudnych wyzwań, a takie stoją przecież przed powiatem gołdapskim.